Об’єкти
Динамічні радіатори Regulus
Ми хочемо звернути увагу практиків та споживачів на найцікавіший виріб на ринку радіаторів: мідно-алюмінієві радіатори Regulus®-system.
Радіатори Regulus доставляють проблему всім фахівцям систем опалення тому, що вони не перебувають у традиційній номенклатурі радіаторів. Вони не чавунні, не панельні та не конвекційні за визначенням. Правда, вони схожі за своєю конструкцією на конвекційні радіатори, однак, маючи на увазі роботу радіаторів, вони можна порівняти з панельними радіаторами.
Це однозначно випливає із випробувань, зроблених в Інституті Техніки Опалювальної та Санітарної ITGiS у місті Радом (Польща): Характеристика теплової потужності радіаторів Regulus®-system є характеристикою типовою для конвекційних радіаторів.
Усі визначення описують конвектор як: “радіатор, що складається з ребристих сталевих або мідних труб (і на цьому формальна подібність радіаторів “Regulus” закінчується), розміщених у сталевому корпусі. Такий корпус не зовсім теплий внаслідок відсутності контакту із системою віддачі тепла. Тим часом в Регулусах “ребрінення” труб є одночасно їх передньою та задньою поверхнею віддачі тепла. Цей фактор впливає на те, що в процесі обміну тепла інтенсивна участь бере величезна зовнішня сторона. Навіть після повного закриття потоку повітря всередині опалювального приладу, радіатор все-таки інтенсивно віддає тепло через бічну поверхню.
Велика міцність Регулусів на перепади високого тиску, що часто змінюються, а також температури, запорука широкого універсального застосування їх в опалювальних системах.
Інші характерні риси Регулусів це:
Все це впливає на унікально велику динаміку роботи радіатора при різній температурі фактора, що обігріває. Регулуси добре працюють як у низькотемпературній системі, так і в обігріві пором.
Параметр 1 – поверхня обміну тепла
Якщо побудувати різні види обігріву, порівнюючи параметр – поверхню обміну тепла з навколишнім середовищем, то отримаємо наступну черговість:
Чим більша поверхня обміну тепла, тим ефективніше досягнення опалювальної мети в системах інсталяції з низькими температурними параметрами роботи.
При використанні конденсаційних котлів або теплових насосів у комплексі з хорошим опаленням об’єктів, можливість низькотемпературного обігріву має пріоритетне значення.
А серед радіаторів саме Регулуси безапеляційно мають найефективнішу поверхню обміну тепла. Підлогове опалення, у зв’язку з найвищою поверхнею віддачі тепла, може впоратися з потребами опалення за найнижчої температури роботи. Однак недоліком опалення підлоги є довгий час первинного нагріву, а також порівняно довгий час спрацьовування на терморегулюючу арматуру. Підлогове опалення є малодинамічно порівняно з низькотемпературними, але більш динамічними Регулусами. Невелика динаміка роботи, а також велика інерція опалення підлоги випливає з її величезної повної маси, другого істотного порівняльного критерію для різних систем опалення.
Параметр 2 – повна маса системи центрального опалення
Чим менше маса системи віддачі тепла, тим швидше вона досягає своєї повної номінальної потужності, тим швидше вона виконає свою функцію обігріву. Це означає, що така система більш динамічна.
Низько-масову обігрівальну систему з невеликими початковими надлишками енергії значно швидше можна підігріти до ефективної температури роботи.
Коли опалювальна система вже перебуває в стані постійної віддачі тепла, тоді ця швидкість має значення лише для котлів, що циклічно працюють.
Якщо електричні конвектори віддають тепло відразу після включення, то теплій підлозі потрібно багато часу, щоб накопичити теплову енергію.
Згодом з’являється неекономічне використання енергії. Велика маса системи віддачі тепла – це велика теплова інерція. Перегрів приміщення навіть у невеликій мірі є завжди неекономічним, оскільки росте ∆ T, а у зв’язку з цим збільшуються витрати тепла. Ефективне обігрів приміщення за допомогою радіаторів з великою масою з’являється через тривалий час, і продовжується, хоча всі теплові параметри досягли своєї мети. Керуюча електроніка, змонтована з метою нівелювання негативних економічних витрат великої теплової інерції опалювальної системи, для низькомасової системи найчастіше не потрібна.
Низько-масова обігрівальна система дозволяє користувачеві не тільки керувати віддачею тепла, але й дозволяє точно визначити кількість потрібного тепла.
Такою системою можна скористатися цілий рік, оскільки у користувача не виникають економічні фінансові сумніви, пов’язані з включенням системи на короткий час з метою підвищення температури.
Якщо зробити класифікацію обмінників тепла за їхньою повною масою, отримаємо наступний ряд:
Це означає, що в групі водяних теплообмінників за динамікою віддачі тепла, радіатори Регулус найкращі.
Робота радіаторів Регулус із твердопаливним котлом
Для виробників твердопаливних котлів та камінів установка радіаторів Регулус не є помилкою і не створює проблем у роботі котла. Вони надають радіаторам Регулус позитивну рекомендацію. Їхня аргументація проста: яка різниця між 1 кВт потужності радіаторів Регулус і 1 кВт потужності інших радіаторів? Ніякий. Котел завжди повинен мати можливість працювати із змінною потужністю в залежності від теплової потреби, або завжди повинен бути забезпечений збіркою води – буфером. У разі відсутності буфера помилкою є навіть невелике перевищення потужності твердопаливного котла по відношенню до реальних потреб. Використання “великих” радіаторів з метою уберегти котел від перегріву є помилкою у зв’язку з переплатою за самі радіатори, а також у зв’язку з їх неефективною та неекономічною роботою. Найкращим виходом є водяний буфер, що працює з легкою динамічною системою радіаторів. Тоді котел, незалежно від зовнішньої температури, працює на хороших параметрах своєї максимальної працездатності, використовує 100% калорійності палива, і не з’являються шкідливі для котла та каміна кислоти. У системі з “великими” радіаторами разом із водяним буфером буде витрачено накопичений надлишок отриманого тепла. Маса водяного буфера дублюється марно.
Навіщо брати тепло з одного акумулятора для іншого?
Водяний буфер можна заповнювати будь-якої миті, навіть за допомогою кількох джерел тепла. Цю енергію за допомогою датчика температури приміщення будуть тихо і точно передавати лише низько-масові системи віддачі тепла, що працюють завжди ефективно, навіть при постійному зниженні температури води в буфері під час його охолодження.
Реальний комфорт тепла разом із реальною економією обігріву можливі лише з радіаторами, що динамічно працюють.